Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

I love you every day. ~

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Lilly.

Data de inscriere : 28/06/2011
Varsta : 21
Localizare : Peste tot şi nicăieri .

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 2:51 am

Intră în camera ei şi se aşeză în pat , începând să plângă . Avea o presimţire proastă , asemeni celei din ziua în care tatăl ei murise .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:07 am

- Ea ştie ? îl întrebă Plesneală , simplu , şi îşi trecu mâna peste robă .
- Nu - i pasă . mormăi Joshua şi aruncă pe geam ţigarea aproape terminată . Brunetul râse scurt şi dezaprobă din cap .
- Cine o s - o anunţe ? continuă Severus şi se aşeză lângă albăstrui . Tânărul ridică din umeri şi oftă .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:10 am

Se ridică , şi - şi luă pe ea roba , trăgându - şi gluga pe cap . Ieşi alergând din cameră , coborând rapid scările şi se îndreptă spre uşa de la ieşirea din şcoală . Reuşi să iasă fără să o vadă cineva şi continuă să fugă spre Pădure Interzisă .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:12 am

- Am să vorbesc eu cu ea ... zise gâtuit Jash şi se ridică încet , priviind pe geam . Mergea încet şi îngândurat spre camerele fetelor . Bătu rapid la uşa rozaliei , însă fără răspuns . Lilly , îmi pare rău ...
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:43 am

Ajunse în Pădure şi privi în jur , dându - şi gluga jos . Începu să meargă , tremurând uşor de frig . Fusese o proastă , cea mai mare idioată că avusese încredere în el , după ce plecase şi o părăsise acum doi ani .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:45 am

- Pe bune , spune - mi doar că mă urăşţi , nu mă face să stau pe aici ... continuă el şi mai bătu de câteva ori în uşă .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:51 am

Începu să plângă , din nou . Se împiedică în acelaşi timp şi căzu , în genunchi , reuşind să se rănească destul de rău .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:54 am

Încercă uşa . Era deschisă şi nu era nimeni înauntru . Joshua aproape alerga pe holurile late şi aglomerate , în căutarea lui Lilly .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 3:59 am

Se ridică cu greutate şi cobntinuă să se afude în pădurea ce devenea din ce în ce mai întunecoasă . Tresări auzind zgomote şi un centaur apăru în faţa ei .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 4:02 am

Căutase prin toată Sala Mare , prin toate băile şi sălile de clasă . Era de negăsit . Joshua parcă înnebunea . Îşi aprinse o ţigare şi ieşi din clădire , mergând spre cabana lui Hagrid ..
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 4:08 am

- S - sunt fata lui Dietrich , spuse Lilly tremurând de frig şi oarecum de frică . Îşi scoase bagheta ce îi aparţinuse tatălui ei , şi i - o arătă centaurului .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 8:17 pm

Când bătu la uşa ce abea se mai ţinea în două balamale , nu primi nici un răspuns . Azi era ziua în care nimeni nu -l băga în seamă . Se întoarse nervos spre locul unde ar fi trebuit să fie Salcia Bătăuşă . Auzi un strigat , asemănător cu al centaurului bătrân ce i - a predat odată Previziuni despre Viitor . Începu să alerge prin Pădurea Interisă
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 8:22 pm

Reuşi să treacă mai departe . Ce secrete acunsese tatăl ei ? Îşi îmbrăţişă trupul , continuând să meargă . Dacă de centauri scăpase repede , oare acelaşi lucru se va întâmpla cu păianjenii . Spera doar că bătrânul centaur , să nu spună nimănui nimic .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 8:31 pm

Îl găsi uşor pe bătrânul centaur , căci el se afla foarte aproape de intrare . Joshua se opri brusc şi trase aer în piept , scoţându - şi bagheta . Îl privi pe bătrân şi îl întrebă pe un ton gâtuit ce s - a întâmplat .
- Nimic , Smith . Absolut nimic . Însă continuă drumul . Adânc în Pădure . Ai grijă . Centaurul îşi aţinti privire undeva , într - un punct ce Joshua nu putea să - l desluşească . Abăstruiul îl privi sceptic apoi îşi continuă drumul , ascultându - l pe bătrân . Şopti în întunericul nopţii un ' Lumos ' , doar pentru sine şi bagheta sa din Frasin şi cu fir de Pheonix , ce - l ascultă , ca de fiecare dată . Se aprinse , pâlpâind vag .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 8:39 pm

Îşi scoase bacheta şi o sficiuii odată , şoptind un " Lumos " . Vârful acesteia parcă începu să ardă imediat , în timp ce fata continua să meargă . Se terminase cu acea Lilly drăguţă şi aeriană ce mereu avea grijă ca toţi să fie fericiţi . Se săturase ca toată lumea să se folosească de ea . Îşi schimbă brusc traseul , ocolind cărarea ce ducea spre păianjenii gigantici . Stinse bagheta , totul în jurul ei fiind înghiţit de întuneric .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:05 pm

Se opri la sfârşitul cărării ce era a păienjenilor gigantici . Privi în jur , ochii săi albaştrii fiind acum mai duri şi reci ca niciodată . Trecu printre toate acele vietăţi monstruase , care nu scoaseră nici un sunet . Reuşi să treacă de păienjeni , mergând încet spre o cărare mărginaşă .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:10 pm

Ajunsese la un lac şi se opri pe malul lui . Tremura mai rău ca oricând , având impresia că temperatura trupului ei scăzuse extrem de mult . Îi era rău , dorea să plângă , dar nu avea de gând să o facă . Pentru ce ? Plânsese atât de mult când îşi pierduse tatăl , deşi el îi promisese că nu va vărsa nicio lacrimă , căci va fi lângă ea .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:16 pm

Se opri lângă un las . Îşi dădu roba şi tricoul jos , se descălţă şi sări în apă , stropiind în jur . Ieşi la suprafaţă şi îşi întoarse privirea spre cer .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:24 pm

Pentru prima dată de când venise aici , se simţea mai singură ca oricând . Nu îşi mai văzuse fraţii de ceva vreme şi avea nevoie de Daniel , fratele ei geamăn mai mult ca oricând . Şi mai ales avea nevoie de Josh , dar nu dorea să facă din nou aceeaşi greşeală . Îşi privi mâna unde acum câteva ore stătea inelul de la el .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:27 pm

O vroia pe Lilly , nu singurătatea şi duritatea din Germania . Uneori se întreba de ce o rânea atât de mult . Oftă şi se duse spre margine . Ieşi din apă , totall îngândurat şi pe dinafară cu tot ce se întâmpla în jurul sau .

Ultima editare efectuata de catre Joshua in Vin Iul 01, 2011 9:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:38 pm

Se simţea goală pe dinăuntru . Se aşeză jos , strângându - şi picioarele la piept , şi lăsă lacrimile să - i mângâie obrajii . Era slabă , chiar patetică .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:43 pm

Îşi întoarse privirea spre unloc mai retras şi zări un păr rozaliu . Făcu ochii mari şi începu să alerga într -acolo . Apăru în faţa ei şi se trânti în genunchi . Privirea lui fusese goală până atunci , însă acum era mai mult îngrijorată . Întinse mâna spre chipul ei , simţind ceva ud şi pe faţa lui . PLângea ? ' La naiba ! '
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:48 pm

Se simţi atinsă , şi tresări . Ridică privirea - i împăienjenită de lacrimi şi îl privi . Îl recunoscu şi începu să plângă şi mai tare , lăsându - şi capul în jos .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 9:52 pm

O luă în braţe , strâgând - o protectiv . Nu dorea să - i dea drumul şi ea să plece departe de el . Îşi lăsă bărbia pe umărul ei şi trase aer în piept .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   Vin Iul 01, 2011 10:02 pm

- De ce vi mereu după mine ? De ce după doi ani , ai venit aici pentru a repara de formă ce ai distrus când ai plecat ? întrebă printre suspine şi începu să - l lovească cu pumnii în piept .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: I love you every day. ~   

Sus In jos

I love you every day. ~
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: