Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Imitation Black.

In jos 
AutorMesaj
Satoshi

Data de inscriere : 28/06/2011

MesajSubiect: Imitation Black.   Mar Iun 28, 2011 8:32 pm

Ajunse de ceva vreme în camera sa, așa că privi atent în jur, analiză totul și se așeză pe jos, pe covorul roșu. Mormăi ceva apoi se întinse pe spate, privind lustra nou-nouță. Zâmbi larg și își trase tricoul lung peste abdomen, care era dezvelit. Își scoase telefonul din buzunar și alege o melodie la întâmplare și-l lasă lângă capul său, fără să se miște deloc de acolo de jos. Era în jur de unsprezece noaptea, nu avea chef de somn, la televizor auzise că nu este nimic interesant , nu-i rămânea decât să lenevească până adoarme... sau să iasă din cameră și să cunoască pe cineva.... sau nu, a doua - exclus. Căscă și se ridică în fund, privi afară și observă că începe ploaia.
Ce dra.. își duse mâna la gură exact înainte să înjure și se ridică în picioare. De ce trebuia să înceapă ploaia? Ziua era una dar noaptea îl enerva, îl făcea să adoarmă repede, ceea ce nu-i convenea deloc.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mar Iun 28, 2011 8:38 pm

Nu avea somn asa ca se plimba pe holuri cu o pasare de sticla in mana.O luase de acasa,fiind a mamei lui.Din neatentie,deodata o scapa si se facu cioburi.
-La naiba!,exclama el usor iritat.Nu era genul lui,dar nu avuse tocmai o zi buna.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mar Iun 28, 2011 8:41 pm

Întoarse capul spre ușă când auzi o voce. Fugi repede și deschise, privi în jur și văzu pe un băiat. Dădu din umeri și ieși așa în picioarele goale, se duse lângă el și-l privi. Se aplecă să adune cioburile și-i zâmbi.
Ce era? întrebă curios și își puse câteva cioburi cu grijă , pe palmă.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mar Iun 28, 2011 8:44 pm

-O pasare Phoenix,adauga el oftand prelung.Multumesc,schita un mic zambet privindu-l cu coada ochiului in timp ce strangea cioburile de pe jos.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mar Iun 28, 2011 8:46 pm

O pasăre.. interesant. se ridică atunci când termină și-i zâmbi dulce. Îi luă mâna și-i puse cioburile pe palmă. Sai, încântat. spuse dându-se puțin în spate. Își mușcă buza inferioară și se lăsă jos. Călcase într-un mic ciob.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mar Iun 28, 2011 8:53 pm

Isi baga cioburile in buzunar apoi veni langa el.
-Esti bine?,intreba privind acea mica zgarietura care o avea baiatul.David!,se prezenta in cele din urma zambind.Incantat de asemenea..
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 12:59 am

Dădu din cap afirmativ și-i zâmbi larg. Se ridică și puse piciorul jos suportând acea durere, care nu era chiar așa de mare, ci suportabilă.
David... îi zâmbi larg și privi în jur. Ăă...nu ai vrea să-mi, ții și mie companie? M-am plictisit.. spuse copilăros.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 1:59 am

-Sigur,ridica scurt din umeri ramanand cu zambetul pe chip.De ce nu?,surase el usor privindu-l atent printre gene.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:04 am

Zâmbi dulce și o luă înainte, țopăind fericit, uitând de acea tăietură. Intră în cameră apoi își arătă numai capul de după ușă.
Vii? întrebă copilăros, fără să se miște.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:06 am

-Sigur,ridica scurt din umeri si se indrepta cu pasi marunti catre camera acesteia.Inchise usa dupa el privind fiecare coltisor al incaperii.Dragut...,adauga aceasta zambind.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:10 am

Zâmbi dulce și își luă telefonul de unde-l lăsase. Îi făcu semn să se așeze unde-i vine lui mai bine și el se puse pe fotoliu. Îi zâmbi apoi se ridică.
Ups, te servesc cu ceva? Dar..să știi că am numai dulciuri..
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:17 am

-Parca mi-ai citit gandurile!,surase el amuzat apoi se aseza pe pat privindu-l atent.Bomboane de ciocolata ai?,il intreba pe baiat fara sa-si piarda zambetul.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:22 am

Preferatele mele. spuse și fugi repede la bucătărie. Scoase din dulap o cutie cu bomboane Milka și se întoarse la el, bineînțeles, după ce o desfăcu. Se așeză lângă el și puse cuția pe masa de lângă ei. Își ridică picioarele în pat și privi tavanul.
Câți ani ai? îl întrebă strâmbându-se copilăros, dar adorabil.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:25 am

-19!,spuse el senin si lua o bomboana apoi o baga in gura.Mmm...bun!,schita el un zambet larg surazand la gestul baiatului.Tu?
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:27 am

Păi, șaptesprezece. spuse și se lăsă pe burtă. Își sprijini mâinile în coate și chipul în palme și începu să dea din picioare.
Și, ai o iubită? îl întrebă, observându-se în ochii lui că era foarte curios.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:30 am

-Multi inainte,spuse el cu zambetul pe buze.Uhm....nu,clatina usor din cap strambandu-si nasul dar intr-un mod dragut.Inca nu...tu?
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:35 am

Nu. spuse un pic dezamăgit apoi ăși ascunse chipul în cearceaf dar îl privi cu coada ochiului. Dar sunt bi. spuse și scoase limba la el. Se întoarce pe spate și ridică mâna spre tavan, de parcă ar fi vrut să apuce ceva.

Ultima editare efectuata de catre Satoshi in Mier Iun 29, 2011 2:37 am, editata de 1 ori
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:37 am

-Stai linistit,surase el amuzat ridicandu-se de pe fotoliu indreptandu-se cu pasi marunti catre fereastra.Si eu sunt la fel...,adauga aceasta senin.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:40 am

Zâmbi și-și întoarce capul spre el. Se uită afară absent apoi se ridică brusc. Se duse lângă el și i-a luat o șuviță de păr în mână. Zâmbi și-i dădu drumul.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:42 am

-Iti place sa te joci cu parul meu?,il privi pe baiat cu coada ochiului apoi chicoti amuzat.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:44 am

Dădu din cap afirmativ și-l privi lung în ochi. Îmi place părul lung, și eu l-aș avea acum..dacă nu era mama. oftă și făcu un botic de cățel. Dar nu contează, al tău e mai mumos. adaugă copilăros și se ridică puțin pe vârfuri și îl ciufuli.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 2:48 am

-Heeei,nu sunt catel,spuse el copilareste apoi scoase limba la el.Daca vrei il tai,si am sa ti-l pun tie,pufni el in ras.
Sus In jos
Satoshi

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   Mier Iun 29, 2011 6:04 pm

Ce? Nu, nu, nu! E prea furmos să-l tai. spuse copilăros l-a ciufulit din nou, numai că din neatenție alunecă și căzu pe el, lovindu ușor de peretele din spatele lor, exact lângă fereastră. Își puse mâinile pe pieptul lui și se depărtă. Scuuuze.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Imitation Black.   

Sus In jos

Imitation Black.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: