Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Daylight waves.

In jos 
AutorMesaj
Heidi.

Data de inscriere : 28/06/2011

MesajSubiect: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 9:14 pm

Heidi inainta cu pasi marunti pe coridor, strangand in brate cateva carti nu foarte grele. Nu se grabea dar nici sa incetineasca nu dorea, doar era atenta la fiecare pas pe care-l facea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 9:17 pm

David tocmai veni de la biblioteca cu un teanc de carti in mana.Nu erau grele dar nici usoare.Se opri pentru o clipa tragand aer in piept.
-La naiba!,se uita la teancul de carti care le cara.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 9:23 pm

Heidi era prea prinsa in gandurile sale, in clipa urmatoare lovindu-se de cineva. Stramba slab nasul cand simti contactul cu podeaua, dar nu numai.. teancul de carti peste ea si pe deasupra mai cazuse peste cineva.
- Aa... imi pare rau, greseala mea!! incepu sa se agite bruneta, ridicand chipul pentru a vedea cine e. Se inrosi asemenea unui beculet de Craciun cand isi dadu seama ca 'aterizase' peste un baiat.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 9:29 pm

-Auch!,spuse el printre dinti frecandu-se usor la cap.Nu-i nimic,schita un zambet mai sters.Se ridica usor din teancul de carti apoi o lua pe fata finut de mana ridicand-o si pe ea.Eu trebuia sa fiu mai atent,surase aceasta incepand sa stranga cartile.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:17 pm

Heidi se simti si mai prost cand ii observa acel zambet sters, fiind chinuit dupa parerea ei.
- Nu, este vina mea.. murmura fata si se lasa pe vine, strangand toate cartile de jos. Trebuia sa ma uit pe unde merg si uite ca n-am facut-o! spuse dintr-un suflet apoi ofta, intinzandu-i cateva carti de-ale lui.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:25 pm

-Si eu am fost impiedicat,surase aceasta amuzat.Se ridica privind-o pe fata senin.Ma numesc Ivanov David!,se prezenta aceasta sarutandu-i finut incheieturile degetelor.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:31 pm

Fata tinu cu grija cartile la pieptul ei cu un brat, marind usor ochii la gestul lui.
- Moore Heidi, imi pare bine. clipi de cateva ori, capatand o usoara nuanta trandafirie in obraji. Um, nu trebuia sa faci gestul acesta..
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:34 pm

-Crede-ma ca fac acest gest la fetele care merita,adauga el ramanand cu zambetul pe buze.Incantat de asemenea,o privi atent.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:37 pm

- De unde stii tu ca merit asta? spuse pe un ton calm, privindu-l atenta cu ochii sai mari si negri. Hmm, incotro mergi? adauga mai apoi, asezand mai bine cartile in bratele sale.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:50 pm

-Instinctul,adauga el privind-o bland.Pai,ma duceam pana la sala de Potiuni apoi am ora libera. Tu?,o intreba calm.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 10:57 pm

- La fel! Iar dupa asta s-ar presupune ca am ora cu profesorul Lockhart! raspunse Heidi cu zambetul pe buze. Ce-i drept, nu m-am pus bine pe langa Plesneala.. spuse mai mult oftand, apoi surase si o lua incet la pas.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 11:11 pm

-Nici eu,dar ce-i drept ma are in vizor...,isi dadu ochii peste cap.Sunt printre putinii elevi care sunt pasionati de Potiuni,adauga el oftand prelung.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mar Iun 28, 2011 11:30 pm

- Si de ce oftezi? Asta e un lucru bun. isi pastra fata in continuare zambetul pe buze. Nu multi au sansa asta de a fi printre elevii favoriti ai lui Plesneala. isi arcui usor sprancenele, uitandu-se atenta catre drum.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mier Iun 29, 2011 12:04 am

-Si cand esti...,adauga el.Crede-ma ca nu e de bine,clatina usor din cap privind-o printre gene.
Sus In jos
Heidi.

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   Mier Iun 29, 2011 12:48 am

- De ce..? murmura Heidi, privindu-l pentru o clipa cu coada ochiului, fiind atenta mai apoi la scarile ce le cobora.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Daylight waves.   

Sus In jos

Daylight waves.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Coridoare-
Mergi direct la: