Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .

In jos 
AutorMesaj
Lilly.

Data de inscriere : 28/06/2011
Varsta : 21
Localizare : Peste tot şi nicăieri .

MesajSubiect: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:29 pm

OCC : Marţi , ora 13 : 30 .

Prima parte a orelor se terminaseră , iar Lilly ieşi din clasă , mergând încet spre Marea Sală , unde trebuia să ia prânzul . Îşi trecu mâna prin păr , deschizându - şi cartea ce o avea în mână . Ca de obicei , o carte poliţistă . Nu prea o vedeai citind altceva . Începu să citească , fiind atentă totuşi şi pe unde merge . Ajunse în sală şi se aşeză la o masă , fără a ridica privirea din cartea destul de groasă . Încă nu venise toată lumea , căci unele ore ţineau până la 14 - 14 : 30 , deci avea tot timpul din lumea pentru a citi .
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:32 pm

Ca deobicei David intra cu pasi lenti uitandu-se peste o carte cu potiuni.In ciuda faptului ca profesorul nu era prea dragut,el era pasionat de asa ceva.Se aseza la o masa fara sa se uite langa cine se punea.

Ultima editare efectuata de catre David in Mar Iun 28, 2011 10:39 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:37 pm

Îşi trecu mâna prin păr , clipind des . Întinse mâna , vrând să ia un şerveţel de pe masă , dar lovi pe cineva fără să vrea .
- Îmi pare rău , spuse mijind ochii , însă fără a se uita la persoana respectivă .
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:40 pm

Stramba nasul ridicandu-si privirea.Murmura ceva apoi marii ochii cand o vazu pe fata.
-Lilly!,exclama el.Ce faci aici?,spuse el calm.
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:44 pm

Tresări când îşi auzi numele rostit şi lăsă cartea în jos , dezvăluind doi ochi mari şi albaştrii , acoperiţi de o pereche de ochelari . Zâmbi larg când îl recunoscu .
- Bună tovarăşe , spuse veselă şi chicoti . Păi citesc şi aştept să se pună masa , adăugă , păstrându - şi zâmbetul pe chip .
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:53 pm

-Oh,...surase aceasta.Ii bun atunci,o privi printre gene apoi ii puse semn la carte si o inchise.Inspira aer adanc in piept trecandu-si usor mana prin par.
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 10:56 pm

- Tuu ? Stai , lasă - mă să ghicesc cu super - puterile mele de clarviziune , spuse şi se încruntă , într - un mod adorabil , privindu - l. Prevăd , că tuu , stai degeaba şi vorbeşti cu o foarte drăguţă fată cu păr roz şi ochi albaştri . Contrazice - mă , adăugă mai apoi şi începu să râdă .
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 11:06 pm

-Nu te contrazic!,chicoti el amuzat privind-o printre gene.Eu...,ca deobicei citesc! spuse el parca mandru privind cartea cu coada ochiului.
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 11:08 pm

- Cum ai putea tu să mă contrazici tocmai pe mine ? întrebă râzând şi apoi privi cartea . Frumos , alt lucru în comun , adăugă veselă .
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mar Iun 28, 2011 11:12 pm

-Spre deosebire de tine,tu macar citesti carti politiste...,inspira aer adanc in piept.Si cel putin,nu te are profesorul Plesneala in vizor..,isi dadu usor ochii peste cap.
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mier Iun 29, 2011 12:09 am

- Hrrr , profesorul acela îmi dă fiori pe şira spinării , spuse strâmbând din nas , copilăreşte . Îl respecta , îl admira , dar tot îi venea să fugă atunci când îl vedea .
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mier Iun 29, 2011 12:25 am

-Sunt printre putinii elevi care au dat bine in fata lui...,isi dadu ochii peste cap.Iar pe mine chestia asta ma enerveaza....
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mier Iun 29, 2011 12:28 am

Când băiatul termină de vorbit , gândul lui Lilly , zbură imediat la Josh . El era unul dintre cei care " dăduseră " bine în faţa lui Plesneală , doar pentru că îi era fiu . Se încruntă uşor.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mier Iun 29, 2011 2:05 am

-S-a intamplat ceva?,ridica el o spranceana si o privi oarecum ciudat.Clipi de cateva ori,inspirand aer adanc in piept.
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   Mier Iun 29, 2011 8:43 pm

Tresări şi îl privi cu ochii - i mari şi albaştrii .
- Umm , nu , nu cred , spuse calmă şi auzi vocea puternică a directorului , care anunţa " Bun - venit " la masă .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .   

Sus In jos

Aruncă - ţi toate visele într - o geantă .
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Marea Sala-
Mergi direct la: