Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Behind my eyes

In jos 
AutorMesaj
Chris

Data de inscriere : 28/06/2011

MesajSubiect: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 10:33 pm

Orele de curs se treminara si dupa toata acea zarva nu gasi un loc mai linistit decat la biblioteca, nu era el mare fan al cartilor, dar nu dorea sa mai vada toate acele persoane care se dadeau smechere cu puterile lor, el nici nu stia cum sa-si controleze asa zisa putere. Ofta si isi puse capul pe masa la care statea, langa el erau vreo 3 carti deschise, incerca sa exerseze, insa nu-i iesea nimic, incepuse sa-l doara si capul de la atata "invatat", nu era obisnuit sa citeasca mult.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
David

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 10:49 pm

David intra in biblioteca cu pasi marunti si cu un zambet mic pe chip.Se indrepta catre rafturi luandu-si vreo 3-4 carti de potiune.Se aseza la masa si incepu sa citeasca prima carte fiind foarte interesat.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 11:00 pm

Isi ridica privirea obosita, poate fusese totusi o idee rea sa vina acolo, iubea linistea, dar aici parca era prea multa liniste chiar si pentru el. Incepu sa se legene cu scaunul in timp ce rasfoia o carte, isi duse o mana la gura si casca, poate chiar n-avea nevoie de asa ceva.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 11:10 pm

Deodata lasa cartea,incepand sa faca o potiune dar din neatentie pusese mai multa apa decat trebuia.Din acea sticla iesi spuma verde si toata masa se facu de acel lichid.
-Mda,ingana aceasta privind toata grozavia.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 11:22 pm

Isi indrepta privirea spre masa baiatului zambind din coltul gurii.
[i]Puteam sa-l avertizez, dar neah...unde ar mai fi fost distractia?[/b] se intreba, apoi chicoti privindu-l.
-Wow, am intalnit cel mai mare magician, am nevoie de un autograf domnule esec.. spuse, apoi isi puse cartea in fata prefacandu-se ca citeste. Numai asta ii trebuia, sa-l ia gura pe dinainte.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 11:40 pm

-Vad ca nici tu nu te descurci prea bine,spuse calm baiatul si il privi cu coada ochiului.Chiar vrei autograf?,surase aceasta amuzat.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mar Iun 28, 2011 11:49 pm

-Hei, macar eu citesc si incerc sa invat, nu practic ca sa dau gresi. spuse usor mandru observand ca tine cartea invers. O puse repede pe masa si o inchise zambind larg.
-Da, normal ca vreau un autograf, pacat ca n-am pix. ofta dand negativ din cap.
-Vrei sa te ajut sa cureti? intreba ridicandu-se de pe scaun.
Sus In jos
David

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mier Iun 29, 2011 12:16 am

-Si eu citesc,si crede-ma ca inveti mult mai mult daca faci practica,decat sa inveti numai torie...,adauga aceasta privindu-l atent.Daca vrei tu sa ma ajuti....ok!,ridica scurt din umeri.
Sus In jos
Chris

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   Mier Iun 29, 2011 12:29 am

-Si...ce ar trebui sa fac? Nu ma ating de scarbosenia asta, chiar, ce e asta? Sdica ce ai adaugat sa descoperi Atlanticul? zise ganditor, apoi stramba din gura.
-Stiu! Erai sigur ca daca amesteci potiunile acelea o sa te transformi in Brad Pitt. a glumit punandu-si mainile la talie.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Behind my eyes   

Sus In jos

Behind my eyes
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: