Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Final Coutdown

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Joshua

Data de inscriere : 28/06/2011

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 4:15 am

- Faci ce vrei cu el , e al tău . îi spuse Plesneală apoi lăsă cutiuţa pe o măsuţă . Vorbeşte cu el , dacă nu vrei să - l vezi mort ...
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Lilly.

Varsta : 21
Localizare : Peste tot şi nicăieri .

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 4:23 am

- Tot eu să vorbesc cu el ? Tot eu să fiu aia cretină care să - l caute ? Ai zis că mă iubeşte , ei bine , observ având în vedere că te - a pus pe tine să - mi spui ce trebuie el să facă , spuse , plângând de data aceasta .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:14 pm

- Să fiu sincer , nu m - a pus el . Aproape m - a lovit cu o vrajă Crucio . Plesneală scoase din robă o batistă albă şi ponistă pe care i -o dădu rozaliei .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:19 pm

Refuză batista .
- Aproape te - a omorât şi nu te - a pus el . Cum naiba îi ţi partea când el se comportă aşa . Cum ai putut să - l creşti ? El are un tată şi se comportă de parcă nu ar fi aşa , iar eu ? Eu nu mai am nimic , spuse , plângând .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:21 pm

Plesneală oftă , deranjat de plânsul ei copilăresc .Îi şterse lacrimile cu batista şi îi dădu părul într - o parte .
- E bun , chiar dacă se poartă ca un idiot .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:27 pm

- Nu doar se poartă , e cel mai mare idiot , spuse şi trase aer în piept , stăpânindu - şi lacrimile . La dracu , nu tu trebuia să fi acum aici , ci el , dar probabil e pe undeva prin castel cu cine ştie ce târfă . Şi nu , nu vreau să aud niciun cuvânt gen "te iubeşte , cum poţi crede asta ? " , adăug , privindu - l serioasă .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:35 pm

- Nici n - aveam să - ţi zic asta . brunetul făcu un pas în dreapta şi îşi împreună mâinile la spate , priviind dur fereastra . Totuşi , cred că este cu Viperinii . Sau undeva pe sub Castel . Cine ştie ?
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:41 pm

- Dacă e pe sub castel , sper să rămână acolo pe vecie , sau cel puţin până plec eu , spuse pe un ton rece şi se îndreptă spre dulap .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:46 pm

- Nu - ţi mai dori mult că e în stare . spuse brunetul şi se întoarse cu faţa spre ea . Eu trebuie să plec . Ai grijă , Lilly . şi dispăru în focul ce ardea în şemineu .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 8:51 pm

- Mda , spuse pe un ton extrem de rece şi începu să - şi facă bagajele . Era hotărâtă să plece de acolo , chit că nu se va mai pitea întoarce niciodată .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:00 pm

Trecuseră 30 de minute d la plecarea lui PLesneală din camera rozaliei şi tot atât de când albăstruiul se hotărî să vorbească cu Lilly . Jash apăru în faţa uşii ei , şi bătu scurt . Se sprijini de tocul uşii , priviind trandafirul .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:06 pm

- Intră , spuse pe acelaşi ton rece , în timp ce închidea ultima valiză . Privi o poză de pe noptieră cu ea şi cu băiatul , iar inima i se strânse dureros în piept . De ce trebuise să zică aşa ceva ? Îşi muşcă buzele , violent , simţind gustul metalic al sângelui dar reuşi să - şi ţină lacrimile în frâu . Băgă poza în valiză .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:10 pm

Auzi un ' Intră ' dur şi rece . Regretă imediat că venise la Hogwarts . Totuşi deschise uşa şi păşi în cameră . Rozalia stătea cu spatele la el , înconjurată de valize . Joshua oftă , aproape crispat . Reuşi a mai face doi paşi şi ajunse în stânga ei .
- Pleci , nu ?
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:22 pm

Tresări când îi auzi vocea , şi simţi că mai are puţin şi se prăbuşeşte . " Trebuie să te calmezi ! " , îşi spuse în gând şi îşi aranjă părul , clipind de mai multe ori .
- Mda , pe la sfârşitul săptămânii , spuse calmă . Nu mai este nimci care să mă ţină aici , adăugă .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:25 pm

- Semănăm , în cazul ăsta . Joshua veni în faţa ei , sărind peste câteva bagaje . O privi în ochi . Îmi pare rău pentru cât de nesimţit sunt . îi şopti şi îi oferi trandafirul .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:33 pm

Simţise un junghi în piept . Nu o oprea . Nici măcar un cuvânt , nici măcar o încercare . Zâmbi chinuit şi îl privi .
- Ce mai contează părerile de rău ? Cuvintele distrug în totdeauna orice , mai ales o fetiţă prostuţă ce crede că orice zboară se şi mănâncă . Poate aveam nevoie de asta , pentru a reuşi să deschid ochii , spuse calmă .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:48 pm

Joshua se apropie de ea mai mult , cât vorbea şi nu era tocmai atentă la el . O lipi de un perete , cel din spatele său .
- Te iubesc , Lilly Smith şi la cât de nesimţit , idiot , prost , porc am fost , nu merit . vorbea repede , însă era sigur pe sine .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 9:58 pm

- Mă iubeşti , zici ? Ce înseamnă la tine " a iubi " ? A spune două cuvinte ca un papagal de formă ? Ei bine dacă da , află că te pricepi . Nu pot să fiu cu tine pentru că - s cu altul ai zis , deşi ştiai că de când ai plecat acum doi ani , te - am aşteptat ca o idioată , ca mai apoi să aflu că în ochii tăi sunt doar o curvă , spuse pe un ton dur , deşi simţise la fiecare cuvânt spus un junghi în piept .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:10 pm

- Nu - i adevărat ! Joshua făcu ochii mari şi dezaporbă din cap . Am spus toate acele lucruri la nervi , nu a fost cu pură intenţie . Ştii foarte bine că niciodată n - aş putea să te fac aşa ceva .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:19 pm

- Un om nu spune niciodată ceva fără a gândi mai înainte . Te cunosc mai bine ca oricine , şi nici Plesneală care îţi este tată nu te ştie la fel de bine ca mine . Niciodată nu ai spus sau ai făcut ceva fără a te fi gândit mai înainte . Şi pentru ce ? Pentru că odată am vrut să fac altceva decât să stau cu tine ? Chiar meritam asta ? Nu cred . Mi - ai promis că niciodată nu voi plânge din cauza ta , că niciodată nu voi suferi şi ai avut dreptate , nu m - ai făcut să sufăr , ci mai distrus fără ca măcar să îţi aminteşti că mereu am fost alături de tine , spuse vocea tremurându - i .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:25 pm

Făcu un pas mare în spate şi se opri în loc . Ochii săi analizară podeaua . Abea după câteva momente îşi ridică privirea spre ea .
- Te - am distrus ? Da . Poate , însă eu ? Distrugându - te pe tine m - au autodistrus , la rându - mi . Nu contează , însă . Acum o să plecăm fiecare în ţara lui şi o să ne uităm . Dacă putem .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:35 pm

- Nu contează , aşa - i ? De fapt eu niciodată nu am contat , nimic din ce simt nu contează . De ce ai mai venit ? Ca să - mi spui că nu contează ? Păi îţi mulţumesc , dar deja mi - ai spus ce aflasem de mult timp . Pentru tine nimic nu contează , dar eu ca proasta continui să te iubesc , spuse şi se întoarse cu faţa la fereastră , având ochii plini de lacrimi .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:38 pm

- Mă iubeşti ? Ai făcut - o vreodată , Lilly ? Ţi -a păsat vreodată încât să ridici acel telefon ? Timp de 2 ani , nu mi - ai răspuns la telefon sau la scrisori ! Joshua o întoarse cu faţa la el .
Sus In jos
Lilly.

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:43 pm

- Tu chiar crezi că după ce tata a murit am mai putut să vorbesc cu cineva ? Daniel era cât pe ce să moară şi el , iar asta m - a afectat mai mult ca pe oricine , căci suntem gemeni şi simt orice simte şi el . Ţi - a păsat vrodată ? Ai venit să mă cauţi ? Nu te iubesc , nu - i aşa ? Bine , dacă asta crezi , e ok , voi încerca să fac exact asta , să scap de orice sentiment care încă mă leagă de tine , spuse şi îşi muşcă buza , când simţi că lacrimile stau să - i cadă pe obraji .
Sus In jos
Joshua

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   Vin Iul 01, 2011 10:46 pm

- Dacă poţi e OK . Îi şopti şi o sărută scurt , apoi îi dădu drumul . Se întoarse cu spatele şi dădu să plece .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Final Coutdown   

Sus In jos

Final Coutdown
Sus 
Pagina 5 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: