Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

More than present.

In jos 
AutorMesaj
Erik Reynolds

Data de inscriere : 29/06/2011

MesajSubiect: More than present.   Mier Iun 29, 2011 1:33 pm

-Oh, mai lasati-ma! am murmurat pe un ton ce parea mai mult vaicareala , razelor calde de soare ce intrau de pe fereastra camerei mele. Nici perdelele gri, de culoare inchisa, nu ma mai ajutau acum, caci pana la urma razele soarelui tot penetrau in dormitor, incepand sa se joace cu nesimtire deasupra mea, in timp ce lumina imi batea in ochii mei inchisi. M-am foit putin prin pat, incercand sa gasesc o pozitie in care lumina sa nu ma deranjeze, dar eram deja treaz, nu mai aveam sanse sa adorm iar. M-am intors pe spate, acoperindu-mi ochii cu mainile, in timp ce incepeam sa-mi intind intreg corpul. Asa se intampla mereu, razele acelea ajungeau la nivelul ferestrei mere zi de zi, intrerupandu-mi intr-un mod neplacut visul, pe care oricum, il uitam in fiecare dimineata. M-am ridicat cu lene in fund, trecandu-mi o mana prin parul blond, incepand sa-l ciufulesc, chiar daca era deja al naibii de ciufulit. Am coborat din pat, picioarele mele ingropandu-se in micul covor pufos in forma de cerc, pe care-l aveam in fata patului. M-am indreptat spre baie, facandu-mi un dus rapid, si intorcandu-ma in camera am inceput sa-mi aleg niste haine la nimereala. Dupa ce mi-am uscat si parul, am simtit acea senzatie de foame, atat de umana, pe care o aveam des. Mi-am facut un simplu sandvis, fiind prea lenes sa fac altceva, caci oricum nu eram bun la gatit, si l-am infulecat rapid.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

More than present.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: