Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

You Don't See Me

In jos 
AutorMesaj
Kim

Data de inscriere : 29/06/2011

MesajSubiect: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 2:53 pm

Cimitir? Era clar ca locul acela nu era deloc pentru ea, era prea sumbru si imaginatia sa prea mare. Pasea incet cu frica pe cararea pustie ducandu-si din cand in cand privirea putin speriata printre morminte. Era miezul zilei, dar tot ii era frica, cimitirul era mare, in plus din cate intelesese, unii morti reveneau la viata in unele zile. Nu era nimeni pe acolo, intr-un fel se bucura ca n-avea sa vada plangaciosi stand in fata unui mormant, nu suporta sa vada oamenii plangand, pana la urma trebuia sa accepti realitatea, daca nu acum, atunci niciodata.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 3:04 pm

Uneori ma distram sa aflu in ce fel oamenii murisera, in ce fel trecusera de viata. Ceva ciudat, dar era mai mult ca o pierdere de timp pentru mine. Ma aflam in fata unui mormant, privind atent numele scris, cand deodata am inchis ochii si am incercat sa fac un contact intre mine si sufletul de dincolo. Era ca o joaca, la un moment dat devenea chiar plictisitor. Cand n-am mai rezistat am intrerupt vraja, oftand si uitandu-ma in sus.
- Asta a murit de cancer.. am spus incet dar totusi clar. M-am mai uitat o data la acel mormant si am trecut mai departe.
- Asta s-a sinucis.. iar asta a murit de batranete.. murmurat pentru mine in timp ce treceam pe acolo. Multi ar fi spus ca e o bataie de joc, sa te uiti asa, dar trebuia sa-mi folosesc puterea intr-un fel. Am observat o tanara, si m-am incruntat putin, cum faceam de obicei cand eram curios.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 3:13 pm

Si-a continuat drumul linistita si foarte atenta, n-avea nevoie sa se trezeasca cu un mort pe capul ei, la modul propriu. Chicoti usor la gandurile sale deloc bune pentru un loc ca acela. Si-a indreptat intamplator privirea spre blond, macar nu era singura, numai daca nu cumva el era un mort. Il analiza, apoi dadu negativ idn cap, n-avea cum sa fie pielea sa nu avea culoare mortilor, in plus, ochii pareau destul de vii.
Clipi de cateva ori.
Mda...acum sigur crede ca sunt obsedata de el la cat l-am privit... si-a spus in gand indreptandu-si privirea spre cer mai mult in joaca.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 3:24 pm

Mi s-a parut ca tanara incepuse sa ma analizeze, de obicei eram eu cel care o facea mai mereu cu ceilalti. Ma privise lung, sau poate ochii imi jucau feste, oricum nu doream sa aflu. Aceasta facu o miscare cu capul, nu prea o intelesesem din cauza distantei si apoi privi spre cer.
Am ramas pe loc, si fara motiv, am ridicat o mana in semn de salut, uitandu-ma la fata. Nu ma asteptam sa ma salute si ea neaparat. Am schitat un zambet sters si slab, doar era necesara si o expresie faciala.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 3:32 pm

I-a raspuns la salut zambind, acum o rodea o intrebare "ce facea el intr-un cimitir?" , asta chiar nu era o intrebare buna, toata lumea trecea odata si-odata prin cimitir, ce putea sa faca acolo decat sa viziteze mortii? Era doar curioasa ca deobicei, s-a indreptat spre el cu pasi marunti zambind, cand a ajuns langa blond l-a mai salutat odata din mana, insa foarte scurt.
-Hei! Ce faci pe aici? intreba privind la un mormant intamplator, nu putea fi aici sa jeleasca, nu parea tipul de persoana care sa planga din orice.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 3:39 pm

Imi raspunse la salut, in urma acestui fapt zambetul mi se accentuase intr-un mod placut si incepu sa se aproprie de mine. Mi-am bagat mainile in buzunar, parca asteptand-o sa ajunga langa mine.
- Pai.. tocmai am terminat de bocit. Vezi? Inca mai sunt rosu la ochi. am spus mai intai indicand locul unde ma aflam inainte, langa morminte, si dupa atingandu-mi fata, mai precis un obraz, si aratand spre ochi. Bineinteles ca era o gluma, dar vroiam sa dau de inteles ca n-as fi facut asa ceva niciodata. Si tu ai facut la fel.. banuiesc ! am continuat amuzat.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 3:53 pm

Si-a dus o mana la gura si a chicotit privindu-l, da! Nu-l credea, isi dadea seama ca glumeste.
-Daaaa...sigur, plang in fiecare zi, defapt e pe lista mea de meniuri sa plang. dadu credula din cap. Nici nu-si mai aducea aminte cand plansese ultima data, nu prea era ea sentimentala.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 4:05 pm

In loc de a incepe sa rad, am zambit mult mai amuzat, lasand la vedere dantura mea.
- Sa nu uiti ca plansul e foarte sanatos ! Si in momentul asta nici nu stii cat pacatuim pentru ca radem. Gandeste-te la toata lumea asta.. cata suferinta . am spus pe un ton vizibil prefacut. Am mai privit o data inspre morminte, intorcandu-ma cu spatele si incepand sa fac cativa pasi, caci nu-mi placea sa stau mult timp in acelasi loc, banuind ca tanara din spatele meu ma urma.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 4:10 pm

Ridica sceptica o spranceana.
- De parca ti-ar pasa. l-a prins de umar pentru a-l opri si a luat-o inainte.
- Niciodata sa nu lasi o domnisoara ultima intr-un cimitir. scoase rautacios limba la el si incepu sa mearga cu spatele pentru a-l putea privi.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 4:30 pm

Am ramas putin uimit cand m-a prins de umar si m-a oprit fortat, ca sa treaca ea inainte. Am evitat prima sa replica si am inceput sa rad.
- Da, scuzati-ma domnisoara... m-am blocat putin. Numele? am continuat dupa ce scoase rautacios limba la mine. Un mic apropo: limba nu se scoate caci se poate musca. am zambit oarecum pervers dar mi-am revenit la expresia mea initiala.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 4:36 pm

-Kim, si numai sa te atingi de limba mea si-ti fac groapa aici, chiar unde ai vrea sa te ingrop? stramba din buze copilaresc si continua sa mearga cu spatele, avand din cand in cand grija sa nu cada peste vreun mort, intr-o groapa.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 4:47 pm

- Erik! am rostit eu imediat dupa ce ea si-a spus numele, urmarind in continuare ce avea de spus. Stai! N-am spus ca o voi face, era doar un avertisment. am spus incercand sa ma "apar" oarecum. Si despre groapa.. cred ca daca m-ai omora, mai bine mi-ai ascunde cadavrul. am continuat urmarindu-i mersul ciudat. Oare pana unde mergeam?
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 4:56 pm

- De ce as face asta? Crede-ma am invatat din filmele de groaza, criminalii intotdeauna patesc ceva rau de tot si decat sa a omoare astia la sfarsit, mai bine, astept pana vine seara, te omor, iti sap o groapa si te ingrop, si asta e un fel de a ascunde o crima. dadu nevinovata din umeri.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 5:05 pm

- Intocmai, pentru ca sunt filme. Realitatea nu e in filme, nu mereu. am spus scurt, dupa ce am ascultat atent ce spusese Kim inainte. De mult nu ma mai interesau filmele de groaza, caci mi se pareau pline de falsitate, in general toate filmele mi se pareau asa, dar nu conta. Am facut niste pasi mai repezi inainte, prinzand-o de mana, fortand-o sa se opreasca.
- Poti merge ca lumea acum, nu plec de langa tine sa stii. am zambit sters, ce defapt semana mai mult cu un ras slab.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 5:19 pm

A tresarit cand a fost prinsa de mana, privindu-l putin speriata.
-Uhm...okei...dar nu inteleg cu ce te deranjeaza pe tine daca merg eu asa? Iti iau din lumina, oh, scuze, chiar n-am vrut.. si-a retras rapid mana, oprindu-se si dandu-se din fata lui.
-Poftim, ti-am facut loc ia-o inainte si eu voi continua sa merg asa. schita un zambet calm.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 5:30 pm

- Eh cum vrei. Nu-mi bat capul. am dat din umeri, facand o moaca gen "n-am reusit" . Macar mergi langa mine, nu vreau sa te am in spate. am continuat observand ca ne apropriam de iesire. Deja? Si oricum unde aveam sa mergem dupa?
- Aici cred ca ne oprim. am spus observand ca poarta era inchisa. M-am apropriat putin de ea, si am atins metalul rece, incercand sa o imping sau sa o trag.
- Sarim?
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 5:37 pm

Si-a dat ochii peste cap si a inceput sa mearga pe langa el, s-a oprit cand a observat poarta.
-Cea mai buna obtiune. a dat din umeri raspunzandu-i la intrebare. S-a agatat de barele de fier si si-a pus piciorul pe clanta, apoi a sarit pe partea cealalta asteptandu-l si pe baiat.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 5:54 pm

Am inceput sa fac la fel ca ea, ajungand in scurt timp pe partea cealalta a portii, facand cu mana cimitirului. Da, era prostesc, dar nu conta. Mi-am bagat mainile in buzunar, dupa ce mi-am ciufulit putin parul blond, si am privit-o pe tanara.
- Si acum? am intrebat ca si cum nu as fi fost capabil sa gandesc si eu.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 6:04 pm

A dat din umeri, nici ea nu prea stia ce sa raspunda.
-Hmm..hai sa..nu,nu, dar sa...nu, nici de atat, hai la..neah e inchis, unde ai vrea sa mergi? se prosti ea apoi isi indrepta privirea spre cer.
Sus In jos
Erik Reynolds

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 10:01 pm

Am strambat intr-un mod copilaros, nu stiam de ce, nasul, in timp ce ea se gandea la un loc, si eu ma gandeam, dar n-aveam idei asa "bune" ca ea.
- Las femeile sa decida de data asta. am spus usor amuzat, dand din umeri. Nu avea importanta unde as fi mers, caci pentru mine ajungeam mereu in acelas loc, oarecum, si nici n-aveam pretentii. Mai intai am privit pe unde ne aflam, cimitirul era departe de academie si de tot, deci n-aveam nici cea mai vaga idee de cum sa ma orientez.
Sus In jos
Kim

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   Mier Iun 29, 2011 10:38 pm

Zambi larg.
-Am cea mai geniala idee din regatul ideilor geniale, probabil regina ideilor geniale. spuse mandra si sigura pe ea, isi cam lauda ideea care nu era atat de "geniala".
-Hai sa ne plimbam pe unde apucam, e si asta o idee, macar eu imi folosesc mintea nu ca tine. isi incrucisa mainile la piept bosumflata.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: You Don't See Me   

Sus In jos

You Don't See Me
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Hogwarts :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Cimitir-
Mergi direct la: